Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Lenovo لنوو محصول کدام کشور است ؟ Lenovo مخفف چیست ؟

  شرکت Lenovo که نام کامل تر آن Lenovo Group Limited هست در سال ۱۹۸۴ و با نام اصلی Legend به معنی افسانه در شهر پکن چین تاسیس شد . شرکت Lenovo  یک شرکت چند ملیتی است که شعبه مرکزی آن در شهر پکن قرار دارد. البته شعبه مهم دیگری هم در شهر موریسویل ( Morrisville ) آمریکا واقع هست.

. شرکت Lenovo از سال 2005با شرکت IBM آمریکا شروع به همکاری کرده و در واقع  شرکت Lenovo  در محصولات خود از اعتبار ، سابقه و روابط چندین و چند ساله وهمچنین ایده و نظرات مهندسین آمریکایی شرکت IBM بهره می برد . پس Lenovo  لنوو اصلا و نسباً یک شرکت چینی است که با IBM آمریکا همکاری میکند . این همکاری ، Lenovo  را به یکی از ابر قدرت ترین سازندگان لپ تاپ در دنیا بدل کرده است.

کلمه Lenovo  برگرفته از دو کلمه Legend و Novo هست . Novo معادل New به معنی جدید در زبان لاتین به شمار می رود. Lenovo ترکیبی از ” Le ” از کلمه Legend و Novo هست. شرکت Lenovo  این اسم را از سال ۲۰۰۳ برای خود انتخاب کرد و برای برند سازی مجدد و شناساندن  نام Lenovo به مردم دنیا حدود ۳۲ میلیون دلار هزینه کرد.

در حال حاضر اولین محصولی که شرکت لنوو رو محبوب و مشهور کرده است، لپ تاپ می باشد.از مدل های معروف لپ تاپ های Lenovo  می توان به مدل Z500 و G580 اشاره کرد.

شرکت Lenovo محصولات دیگری مانند تبلت نیز دارد. تبلت اندرویدی و تبلت ویندوزی که تبلت های ویندوزی معمولا با نام Thinkpad و تبلت های اندرویدی با نام Ideatab معرفی میشوند. تبلت های ویندوزی به خاطر معماری x86 در پردازنده های خود معمولا گرانتر از تبلت های اندرویدی هستند.

محصول دیگر Lenovo گوشی موبایل هوشمند می باشد ،موبایل هایی که در کشور چین با نام LePhone و در دیگر نقاط جهان با نام IdeaPhone شناخته میشوند محصولات این شرکت هستند.

از سایر محصولات این شرکت میتوان به :ورک استیشن،تلویزیون های هوشمند ، پرینتر ، کامپیوترهای سرور ، نرم افزار های مدیریت آی تی و لوازم جانبی الکترونیکی اشاره کرد.

 

 

کتب و جزوات